Samsung Dünya'nın İlk Esnek OLED Ekranını Tanıttı !

Samsung Display Abd Los Angeles şehrinde yapılan Display Week etkinliğinde merakla beklenen bükülebilen,esnek OLED ekranını tanıttı.Görüntü teknolojilerinin sergilendiği etkinlikte Samsung yeni ekran prototipini tanıttı.Samsung OLED ekranÖnerilen Yazı: Dünya'nın İlk Robot Polisi Dubai'de Göreve Başlıyor !
Katlanabilen,esnetilebilen 9.1 inç büyüklüğündeki ekran piyasada bulunan rakiplerinden farklı olarak her iki yöne de bükülebiliyor..OLED ekran katılımcılar tarafından büyük ilgi gördü.


Samsung OLED ekran

Samsung'un bükülebilen OLED ekranları piyasaya çıkaracağı ürünlerde kullanıp kullanmayacağını henüz açıklamadı.Samsung OLED ekranÖnerilen Yazı: Stephen Hawking'den İnsanlığa Uyarı: Dünya'yı Terkedin!
Samsung sonrasında  1.96 inç ve 3840 x 2160 4K çözünürlüğe sahip LCD ekranını tanıttı.Bu LCD ekranın birgün VR ya da AR başlıklarda yer alabileceği çünkü oldukça net görüntüler sunduğu belirtiliyor.


Samsung OLED


Karşılaştırma yapacak olursak Oculus Rift'in ekranı 1920x1080 piksel çözünürlüğe sahip. Samsung'un geliştirdiği ekran prototipi ise bu yönden önemli bir ilerleme gelişme sağlayacak.Samsung, son olarak ise 5.09 inç ve gözlüksüz 3D deneyimi sunan OLED ekranı tanıttı.
SHARE

Mühendis Okur

 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
 • Image

9 Post a Comment:

 1. valla son yapmış olduğu tv harika olmuş :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. OLED TV'lerden OLED ekrana sahip akıllı telefonlara.Teknoloji gelişiyor..

   Sil
 2. gerçekten adamlar bu işi iyi yapıyor

  YanıtlaSil
 3. merak ettim, seviyorum Samsung'u :)
  Kelebek Etkisi keşif etkinliğinden geldim, izleyiciniz oldum, ben de beklerim https://sanskapiyicalarsa.blogspot.com.tr/

  YanıtlaSil
 4. Samsungun daha normal telefonları doğru düzgün çalışmazken bunu yapmaları aklıma soru işaretleri getiriyor.

  YanıtlaSil
 5. maddesel olmayan hologram teknolojisini bi elde edebilsek,belki biraz daha çağ atlamış gibi oluruz herhalde.. :)

  YanıtlaSil